دبیر بورد اپتومتری وزارت بهداشت خبر داد:

پذیرش دانشجویان اپتیک در رشته اپتومتری

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ماه ۱۳۹۲

دبیر بورد اپتومتری وزارت بهداشت، با بیان اینکه از شهریور سال جاری 30 نفر از فارغ التحصیلان رشته اپتیک پس از امتحان ورودی در رشته اپتومتری پذیرش می‌شوند، گفت: فارغ التحصیلان رشته اپتیک می توانند پس از گذراندن امتحان ورودی در دانشگاه های بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه تحصیل دهند و شرط ورودی نداشتن هیچ گونه مدرکی از وزارت بهداشت جهت تاسیس عینک سازی است.

دکتر بهرام خسروی در گفت و گو با ایسنا، افزود: مشکلی که هم‌اکنون اپتومتریست ها با آن مواجه شدند بحث فارغ التحصیلان رشته اپتیک است که این فارغ التحصیلان قصد دارند رشته اپتومتری بخوانند و در حال حاضر حدود 240 نفر در سال های گذشته در وزارت علوم تحت نظر انجمن فیزیک دانشگاه تهران مقطع دو ساله رشته اپتیک را گذراندند که در برنامه آموزشی آنها این بود که می‌توانند عینک بسازند.

وی در ادامه تصریح کرد: چند سال قبل افراد برای اخذ مجوز ساخت عینک به وزارت بهداشت معرفی شدند که دکتر دستجردی - وزیر بهداشت سابق کوریکولوم آموزشی آنها را تایید کرده بود و این دستور برای آنها ایجاد حق می کند. البته در بورد اپتومتری وزارت بهداشت نیز تصمیم گرفته شد که ادامه این رشته در وزارت علوم انجام و با دروس تکمیلی در رشته اپتیک کار عینک سازی انجام دهند.

خسروی همچنین اظهار کرد: فارغ التحصیلان رشته اپتیک می توانند پس از گذراندن امتحان ورودی در دانشگاه‌های بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه تحصیل دهند، شرط ورودی این است که هیچ گونه مدرکی از وزارت بهداشت جهت تاسیس عینک سازی نگرفته باشند.

دبیر بورد اپتومتری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تمام مدارک این قوانین در سایت های اپتومتری موجود و قابل رویت است و وزارت علوم نیز این رشته را متوقف کرده و مسئولیت این 240 نفر به عهده وزارت بهداشت است و البته از شهریور سال جاری 30 نفر از فارغ التحصیلان رشته اپتیک پس از امتحان ورودی در رشته اپتومتری پذیرش می شوند.

بیشتر بخوانید
-------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
 
 
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.