بحران «ترک تحصیل از دانشگاه» در ایالت استرالیایی

تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ماه ۱۳۹۲

ایالت «کوئینزلند» در شمال استرالیا، به دلیل عدم موفقیت دانشگاه‌های این ایالت در ترغیب دانشجویان به ادامه تحصیل در مقایسه با سایر رقبای خود در ایالت‌های سراسر این کشور، بالاترین نرخ ترک تحصیل از دانشگاه را دارد.

به گزارش ایسنا، بنا بر آماری که از سوی موسسه «گود یونیورسیتیز گاید» منتشر شده، دانشگاه‌های این ایالت تاکنون بالاترین میزان انصراف از دانشگاه را داشته‌اند.

بنا بر اعلام این موسسه، دانشگاه‌های «گریفیث»، جیمز کوک، دانشگاه کوئینزلند جنوبی و دانشگاه «سان‌شاین کاست» در زمینه «حفظ دانشجو» تنها موفق به دریافت یک ستاره شدند که این مسئله آنها را در زمره دانشگاه‌های با ضریب موفقیت کمتر از 20 درصد در مهارت «حفظ دانشجو» قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز،‌ این رده‌بندی با محاسبه شمار دانشجویان مقطع کارشناسی سال 2010 میلادی که تا 12 ماه آینده نیز همچنان به تحصیل مشغول خواهند بود، انجام شده است.

«راس وایت»، مدیر داده‌پردازی موسسه «گود یونیورسیتیز گاید» دراین‌باره اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید برای تعیین استانداردهایی جهت حفظ دانشجویان خود تلاش کنند. به ویژه دانشگاه‌های ثبت‌نام کننده از دانشجویانی که در سال اول تحصیل خود نیاز به برخی حمایت‌های خاص دارند.

«گریگ هیل»، معاون دانشگاه «سان‌شاین کاست» معتقد است: میزان «حفظ دانشجو» به دلیل برخی از مسائل در دانشگاه‌های مناطق کوچکتر، پایین‌تر است. این دلایل شامل وجود فشارهای مالی بیشتر بر روی دانشجویان منطقه، بعد مسافت بیشتری که دانشجویان این مناطق باید برای رفتن به دانشگاه طی کنند و همینطور شمار بیشتر دانشجویان با سنین بالا هستند.

از دست ندهید: 

------------------------------------------------------------------
تازه‌ترین کتاب مدرسان شریف برای کنکور ارشد رشته‌های مهندسی:ریاضیات مهندسی به زبان ساده 
گفت‌وگو با رتبه 2 ارشد مهندسی نرم‌افزار 
چگونه می‌توان حجم وسیعی از منابع را تنها برای یک تست بیشتر مطالعه کرد؟ 
گفتگو با رتبه 1 روانشناسی: برخی منابع ارزش خواندن ندارند 
گفتگو با رتبه 2 ارشد مدیریت اجرایی: از مهر شروع کردم؛ با روزی 3 ساعت 
همایش‌های تخصصی مدرسان شریف در راه است

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.